KOHILA JA RAPLAMAA – KUHU MINNA JA MILLEGA TEGELEDA?


 

Külastad 10. juunil Kapa Festivali? Tule Kohilasse ja Raplamaale terveks nädalavahetuseks! Põnevaid tegevusi siin igaljuhul jagub.

Kohila on tuntud looduskauni elukeskkonna poolest. Nii näiteks asuvad piirkonnas mitmed pargid, jõepromenaad, Kõnnu järv, Rabivere raba jpm. Aktiivse eluviisi harrastajatele on Kohilas avatud discgolfi rada, sise- ja väliskatepark, spordikompleks, rannavollekeskus, mänguväljak ning sise- ja välisjõusaalid. 

Milliseid vaatamisväärsusi külastada? Siin asuvad Loone linnus, Vabadussõja mälestussammas, Pahkla suurkivi (“Eestimaa kivide kuningas”), üks vähestest mõisate suurejoonelistest väravaehitistest Eestis – Sutlema mõisa väravatorn jpm. 

Piirkonnas on säilinud tänaseni Kohila, Lohu, Rabivere ja Tohisoo mõisakompleksid – viimases muuseas peetaksegi juba 2000. aastast Kapa Festivali (algse nimega Kaparock)

Tohisoo mõisapark

Tohisoo mõisapark

Ajaloohuvilistel soovitame külastada Hageri muuseumi, mis tutvustab endisaegse Hageri kihelkonna kultuuripärandit – Hageri kihelkonnas asus toona ka Kohila. Rohkem infot leiab muuseumi Facebooki lehelt.

Kui kõht läheb tühjaks, pakub suurepäraseid maitseid Viljandi maantee kõrval asuv hubane kohvik Harakapesa.

Öömaja pakuvad piirkonnas Humala puhkemaja, Adila heaolu- ja puhkekeskus ning Primalend puhkekeskus.

Lisaks Kohilale on põhjust külastada ka teisi piirkondi Raplamaal – maakonnas on mitmeid vaatamisväärsusi, muuseume ja toitlustuskohti.

Sportlikult aktiivsetel huvilistel tasuks külastada matka– ja jalgrattaradu. Julgemad saavad proovida ka langevarjuhüppeid Kuusikul.

Ööbimiseks pakub Raplamaa mitmeid majutusvõimalusi.

Rohkem infot Raplamaa turismvõimaluste kohta saab Rapla Turismiinfokeskusest (Viljandi mnt 4, Rapla) ja maakonna kodulehelt.

TOETAVAD