BEDWETTERS

Bedwetters on 2004. aasta septembris moodustatud pop-punk bänd Eestist. Nende populaarsus tõusis 2007. aasta kevadel hüppeliselt, kui nende video “Dramatic Letter To Conscience” sai MTV Balticu kõrgeima rotatsiooni, mis tegi neist sensatsiooni kõigis kolmes Balti riigis. Nad kandideerisid MTV EMA Munich 2007 New Sounds of Europe kategoorias ja said MTV auhinna Nelly Furtadolt ja Snoop Doggilt – see tegi neist esimese Eesti artisti, kes on kunagi saanud MTV auhinna.

2008. aasta suvel sõlmisid nad lepingu Rootsi plaadifirmaga I Can Hear Music (TMC Entertainment) ja andsid 2009. aasta aprillis välja oma debüütalbumi “Meet the Fucking Bedwetters”. Albumi esimese singli “Long.Some.Distance” muusikavideo sai taas kõrgeima rotatsiooni MTV Baltikumis ja MTV Fresh auhinna ning eetrisse MTV Rootsis ja Soomes.

Bedwetters jätkas Baltikumis tuuritamist, mängides erinevatel festivalidel koos selliste tuntud artistidega nagu Moby, Pete Doherty ja Sinead O’Connor. Siiski otsustasid nad 2013. aasta mais laiali minna ja pidasid oma viimase kontserdi oma kodulinnas Pärnus.

2020. aasta lõpus hakkasid kaks endist bändi liiget, Joosep ja Mihkel, salaja taas muusikat tegema. 2021. aasta suvel meelitasid nad teised bändiliikmed tagasi. Joosepi ja Mihkli plaan toimis ja 2022. aastal avaldasid nad oma esimese comeback’i video “Miss Hurricane”, millele järgnes koostöö Joosepi EDM-bändiga Cartoon ning valmis lugu “I’m Not Alright”.
2023. aastal osales Bedwetters konkursil Eesti Laul looga “Monsters”. Neil õnnestus läbida esimene poolfinaal ja kokkuvõttes saavuatada superfinaalis kolmas koht.